Przewodnik kinderguardiana, czyli jak zacząć grać w Destiny 2 [czerwiec 2022]
Photo by Jakub Sisulak

Przewodnik kinderguardiana, czyli jak zacząć grać w Destiny 2 [czerwiec 2022]

Karolina Halik

Gdyby jeszcze rok temu ktoś powiedział mi, że wkręcę się w granie, uznałabym, że to całkiem niezły żart. Teraz nadal wydaje mi się zabawny, acz było w nim ziarenko prawdy. Dziś Destiny 2 jest jedną z moich ulubionych gier i raczej długo nią pozostanie.

Nie będę ukrywać, gram dla frajdy nie rewelacyjnych wyników i patrząc na moje K/D z jakiegokolwiek PvP miewam ciarki żenady, ale za to całkiem przyzwoicie czytam symbole na VotD. Skąd więc temat gier właśnie tutaj? Work-life balance ;)

Aplikacje i narzędzia wspierające grę w Destiny 2

Destiny 2 ma wspaniałą społeczność, która tworzy i rozwija narzędzia wspierające grę. Poza tradycyjną Destiny 2 Companion App możesz skorzystać z wielu innych świetnych stron i aplikacji. W tej części znajdziesz kilka wybranych appek, które pomogą w organizacji gry i levelowaniu.

Destiny Recipes

W aplikacji Destiny Recipes znajdziesz kilka funkcji, które pomogą szybko levelować w Destiny 2. Dzięki przydatnym narzędziom dowiesz się, jak rozwijać postać do najwyższego poziomu. W Checklist znajdziesz listę rzeczy, które musisz zdobyć przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Power Progres umożliwia śledzenie, jakie wyzwania wykonywać, żeby szybko wbić oczekiwany level. Loot Companion i Vault Cleaner natomiast pozwalają zarządzać posiadanymi przedmiotami, jednak do tego są lepsze narzędzia, o których poczytasz poniżej.

DIM – Destiny Item Manager

DIM to jedno z najwygodniejszych narzędzi do zarządzania ekwipunkiem. Dzięki DIM-owi możesz szybko zmienić wygląd postaci, przerzucić broń z jednej na drugą czy wyciągnąć rzeczy z vaulta. Co więcej, w sekcji Loadouts znajdziesz “kalkulator”, który zoptymalizuje armor według wytycznych. Możesz tam zapisać gotowe zestawy (razem z modami i wybranymi egzotykami), które szybko zmienisz, będąc na orbicie albo w social space’ach.

Bray Tech

Bycie na bieżąco ze wszystkimi zadaniami w D2 to nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzi tu Bray Tech, który pomaga śledzić wybrane triumfy, znajdźki, podpowiada, jakie wyzwania i aktywności są do zrobienia w danym tygodniu, a także co można zdobyć po ich realizacji. Znajdziesz tam również świetne mapy wskazujące regionalne skrzynki, lost sectory czy lokalizacje znajdziek do zrealizowania tygodniówek.

Light GG

Light.gg to społecznościowe źródło informacji o broniach, które pomaga w organizacji i dowiadywaniu się, czy wreszcie wypadł wyczekiwany god roll. Nowa wersja aplikacji umożliwia wyszukiwanie i filtrowanie, czym pomaga w porządkowaniu posiadanych przedmiotów.

Destiny Tracker

Jeśli zależy ci na doskonaleniu umiejętności, zwłaszcza tych niezbędnych w grach PvP, Destiny Tracker przychodzi z pomocą i rewelacyjnymi narzędziami do obserwowania rozmaitych statystyk z poszczególnych gier.

Bezpłatne emblemy dla graczy Destiny [aktualizacja: 09.06.2022]

Przejdźmy zatem do endgame'u, czyli szafiarstwa. Poniższe emblemy oznaczone [D2], czyli Destiny 2, odbierzesz na stronie Bungie Code Redemption — wystarczy, że skopiujesz podany kod i wkleisz go we wskazanym polu. Następnie pojawi się on w twojej kolekcji, a znajdziesz go w kategorii “General”.

Kody oznaczone jako [D1] to kody na emblemy do Destiny. Po użyciu kodu, odbierzesz go w Kiosku na Towerze/Wieży. Kody oznaczone * zostały dodane podczas ostatniej aktualizacji.

EmblemKod do podania na stronie
A Classy Order / Spicy Ramen [D2]YRC-C3D-YNC
Ab Aeterno [D1]JDT-NLC-JKM
Be True [D2]ML3-FD4-ND9
Binding Focus [D1]FJ9-LAM-67F
Countdown to Convergence [D2]PHV-6LF-9CP
Cryonautics [D2]RA9-XPH-6KJ
Field of Light [D1]JNX-DMH-XLA
Flames of Forgotten Truth [D1]A7L-FYC-44X
Future In Shadow [D2]7LV-GTK-T7J
Galilean Excursion [D2]JYN-JAA-Y7D
Heliotrope Warren [D2]L7T-CVV-3RD
Illusion of Light [D1]JD7-4CM-HJG
Insula Thesauraria [D1]3VF-LGC-RLX
Liminal Nadir [D2]VA7-L7H-PNC
Lone Focus, Jagged Edge [D1]7CP-94V-LFP
Note of Conquest [D1]X4C-FGX-MX3
Sequence Flourish [D2]7D4-PKR-MD7
Shadow’s Light [D2]F99-KPX-NCF
Sign of the Finite7F9-767-F74
Sneer of the Oni [D2]6LJ-GH7-TPA
The Reflective Proof [D1] N3L-XN6-PXF
The Unimagined Plane [D1]X9F-GMA-H6D
The Visionary [D2]XFV-KHP-N97
Cоняшник [D2]JVG-VNT-GGG 
Crushed Gamma [D2]D97-YCX-7JK 
Stag’s Spirit [D2] *T67-JXY-PH6

Symbole w Vow of the Disciple (Przysięga Ucznia) – najnowszym rajdzie Destiny 2

Pierwszy etap. Encounter Acquisition

Znaki w pomieszczeniach: ikony / glify / callouty

Podziel się tym artykułem ze znajomymi! Udostępnij link na facebooku, twitterze czy klanowym discordzie.