O mnie

autoportret karohalik.pl

Cześć! Tu Karolina (ona/jej). Rocznik ’92, mieszkanka Warszawy. 

Jestem atypową projektantką komunikacji i UX — w obydwu obszarach interesuję się inkluzywnością, różnorodnością i odpowiedzialnością społeczną. Kocham podróże i nerdowskie rozrywki. Jestem też typową crazy plant & cat lady.

✈️🌈🧠🌿🐈 🎮

Możesz skontaktować się ze mną, pisząc na adres czesc@karohalik.pl.

Poniżej znajdziesz informacje o projektach, w które obecnie jestem zaangażowana.

Blog

Stworzyłam tę stronę, by dzielić się wiedzą, inspiracjami i wszystkim tym, co mnie kręci. Znajdziesz tu artykuły o projektowaniu, content marketingu, neuroróżnorodności i inkluzywności, a także o ogarnianiu życia, recenzje książek czy relacje z podróży, grania i budowania LEGO.

Lokalne Dobra

Lokalne Dobra to miejsce, w którym pokazuję firmy inkluzywne, zrównoważone, transparentne — tworzę obszerną listę marek i edukuję.

Zaczęło się od małego poszukiwania fajnych sukienek, a dziś baza liczy kilkaset marek (i kolejne części researchu już czekają na publikację!).

Obecnie stawiam na te marki, które dbają o środowisko i lokalną społeczność. Lubię rzeczy funkcjonalne, wydajne, ponadczasowe. Doceniam produkty naturalne, roślinne, ale nie tylko. Wspieram świadome i odpowiedzialne decyzje zakupowe, dlatego chcę dzielić się wiedzą o lokalnych markach, które tworzą zgodnie z tymi zasadami.

Prasówka

Nieregularny newsletter, w którym dzielę się najciekawszymi kąskami znalezionymi w sieci. Znajdziesz tam artykuły o projektowaniu, technologiach, podróżach, kulturze i wielu, wielu innych tematach. Będąc odpowiedzialną kuratorką treści, wybieram praktyczny content, który nie zaśmieci skrzynki, ale będzie uczył i bawił.

Kręgi na polskiej Quorze

W 2020 zaczęłam aktywnie udzielać się na Quorze po polsku. Na początku myślałam o tym, jako o eksperymencie, a okazało się, że zagościłam na dłużej, choć miewam dłuższe i krótsze przerwy. Stworzyłam tam trzy kręgi: Podróżnicy, slow life po polsku i kultura cyfrowa. Najwięcej opowiadam o podróżowaniu, czym rekompensuję sobie odejście z branży, ale kto wie, jakie obszary jeszcze tam się pojawią.

Praca

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o moim doświadczeniu zawodowym i pozostałych projektach, zajrzyj na mój zazwyczaj niezbyt aktualny LinkedIn, a tu znajdziesz listę moich tekstów blogowych i krótkie portfolio.