Prasówka #62: polityka dotyczy każdego
Tania Malréchauffé / Unsplash

Prasówka #62: polityka dotyczy każdego

Karolina Halik

Ta prasówka jest głównie polska. Stało się tak, bo już niebawem nadchodzą wybory, więc przychodzę z dwoma apelami:

  1. Idź na głosowanie,
  2. Daj wyraz swojej opinii.

Jeśli nie wiesz, na kogo głosować, wypełnij latarnika wyborczego albo barometr wyborczy. Jeśli masz obawy, co z referendum, do wyboru jest kilka opcji.

Po raz pierwszy w życiu będę głosować na obczyźnie. Swój głos oddam w zagranicznym okręgu wyborczym, choć istnieje ryzyko, że mój głos w ogóle nie będzie ważny. Oczywiście zawsze jest ryzyko, że znajdzie się inny sposób, by karta była nieważna, ale ciągle mam nadzieję, że tak się nie stanie. W moim okręgu zarejestrowało się ponad 1500 osób, więc zapowiada się nie lada przygoda.

Idę głosować, bo mam wiele powodów do niezadowolenia. To, że jako Polka mam odbierane prawa. To, że media publiczne chodzą na krótkiej smyczy PiSu. To, że kościół jest narzędziem politycznym. To, że grozi nam zupełne upolitycznienie sądów. To, że zmierzamy w kierunku katastrofy klimatycznej. To, że system ochrony zdrowia jest na krawędzi. To, że może grozić nam Polexit. Szerzej opisałam to w przedwczorajszym artykule „Dlaczego mi to robisz, Polsko?. Trochę żałuję, że nie miałam siły, by (mimo wielu podejść) zaktualizować poprzedni rant. Być może będę miała jeszcze ku temu okazję, choć liczę na to, że nie będzie takiej potrzeby.

ten post jest dostępny tylko dla subskrybentów prasówki

subskrybuj
masz już konto? zaloguj