Przewodnik kinderguardiana, czyli jak zacząć grać w Destiny 2 [część 1]
Jakub Sisulak / Unsplash

Przewodnik kinderguardiana, czyli jak zacząć grać w Destiny 2 [część 1]

Karolina Halik

Gdyby jeszcze rok temu ktoś powiedział mi, że wkręcę się w granie, uznałabym, że to całkiem niezły żart. Teraz nadal wydaje mi się zabawny, acz było w nim ziarenko prawdy. Dziś Destiny 2 jest jedną z moich ulubionych gier i raczej długo nią pozostanie.

Artykuł aktualizowany: 01.09.2023

Strefy lądowania

Aplikacje i narzędzia wspierające grę w Destiny 2
Społeczność Destiny 2 w internecie
Bezpłatne emblemy dla graczy Destiny

Nie będę ukrywać, gram dla frajdy, a nie rewelacyjnych wyników i patrząc na moje K/D z jakiegejkolwiek aktywności PvP miewam ciarki żenady, ale za to całkiem przyzwoicie czytam symbole na VotD.

Aplikacje i narzędzia wspierające grę w Destiny 2

Destiny 2 ma wspaniałą społeczność, która tworzy i rozwija narzędzia wspierające grę. Poza tradycyjną Destiny 2 Companion App możesz skorzystać z wielu innych świetnych stron i aplikacji. W tej części znajdziesz kilka wybranych appek, które pomogą w organizacji gry i levelowaniu.

Destiny Recipes

W aplikacji Destiny Recipes znajdziesz kilka funkcji, które pomogą szybko levelować w Destiny 2. Dzięki przydatnym narzędziom dowiesz się, jak rozwijać postać do najwyższego poziomu. W Checklist znajdziesz listę rzeczy, które musisz zdobyć przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Power Progres umożliwia śledzenie, jakie wyzwania wykonywać, żeby szybko wbić oczekiwany level. Loot Companion i Vault Cleaner natomiast pozwalają zarządzać posiadanymi przedmiotami, jednak do tego są lepsze narzędzia, o których poczytasz poniżej.

DIM – Destiny Item Manager

DIM to jedno z najwygodniejszych narzędzi do zarządzania ekwipunkiem. Dzięki DIM-owi możesz szybko zmienić wygląd postaci, przerzucić broń z jednej na drugą czy wyciągnąć rzeczy z vaulta. Co więcej, w sekcji Loadouts znajdziesz “kalkulator”, który zoptymalizuje armor według wytycznych. Możesz tam zapisać gotowe zestawy (razem z modami i wybranymi egzotykami), które szybko zmienisz, będąc na orbicie albo w social space’ach.

Bray Tech

Bycie na bieżąco ze wszystkimi zadaniami w D2 to nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzi tu Bray Tech, który pomaga śledzić wybrane triumfy, znajdźki, podpowiada, jakie wyzwania i aktywności są do zrobienia w danym tygodniu, a także co można zdobyć po ich realizacji. Znajdziesz tam również świetne mapy wskazujące regionalne skrzynki, lost sectory czy lokalizacje znajdziek do zrealizowania tygodniówek.

Light GG

Light.gg to społecznościowe źródło informacji o broniach, które pomaga w organizacji i dowiadywaniu się, czy wreszcie wypadł wyczekiwany god roll. Nowa wersja aplikacji umożliwia wyszukiwanie i filtrowanie, czym pomaga w porządkowaniu posiadanych przedmiotów.

Destiny Tracker i Raid Report

Jeśli zależy ci na doskonaleniu umiejętności, zwłaszcza tych niezbędnych w grach PvP, Destiny Tracker przychodzi z pomocą i rewelacyjnymi narzędziami do obserwowania rozmaitych statystyk z poszczególnych gier. Statystyki na temat zrealizowanych rajdów i dungeonów znajdziesz za to w Raid Report - są tam również leaderboardy i informacje o tym, jakie były rezultatu wyścigu o tytuł World's First.

Społeczność Destiny 2 w internecie

Społeczność to jeden z najfajniejszych aspektów grania w Destiny 2. Gromadzi się ona na Discordach, YouTube, grupach FB (np. Destiny 2 Polska), Twitchu i Twitterze (chociaż tę polecam najmniej). Zazwyczaj łatwo jest znaleźć kogoś, kto zrobi z nami lżejszą czy cięższą aktywność — nie tylko ze względu na matchmaking w grze, ale też właśnie dzięki ogłoszeniom graczy w różnych miejscach. Moje ulubione to klanowe i międzyklanowe Discordy, ale też Reddit (zwłaszcza r/DestinyTheGame i r/raidsecrets).

Masz ekipę, ale chcesz dowiedzieć się, jak zrobić dany encounter? Pomocny będzie tu YouTube. Twórców przygotowujących materiały o endgame jest mnóstwo i nie sposób wylistować wszystkich, dlatego wspomnę jedynie o tych, z których pomocy korzystałam na początku swej guardiańskiej drogi. Przez niektórych uważany za zbyt przegadanego, choć bardzo skrupulatny i szczegółowy KackisHD tworzy bardzo fajne poradniki "For Dummies". Natomiast po rekomendacje dotyczące loadoutów zazwyczaj zaglądam do Aztecrossa. Kiedy decyduję się, by obejrzeć treści od polskojęzycznych twórców, zazwyczaj są to Strzybor i CTSG. Kibicuję też klanowym kolegom – Diluce i Morelowi.

Jeśli interesuje cię lore, to koniecznie zajrzyj do Byfa (Lore Daddy). Chociaż czterogodzinna historia od zamierzchłych czasów, do Shadowkeepa (Twierdzy Cieni) trwa prawie 4 godziny, w playlistach znajdują się mniejsze kąski sagi z poszczególnych sezonów.

Bezpłatne emblemy dla graczy Destiny

Przejdźmy zatem do prawdziwego endgame'u, czyli szafiarstwa. Poniższe emblemy oznaczone [D2], czyli Destiny 2, odbierzesz na stronie Bungie Code Redemption — wystarczy, że skopiujesz podany kod i wkleisz go we wskazanym polu. Następnie pojawi się on w twojej kolekcji, a znajdziesz go w kategorii “General”.

Kody oznaczone jako [D1] to kody na emblemy do Destiny. Po użyciu kodu odbierzesz go w Kiosku na Towerze/Wieży. Kody oznaczone * zostały dodane podczas ostatniej aktualizacji.

Emblem Kod do podania na stronie
A Classy Order / Spicy Ramen [D2] YRC-C3D-YNC
Ab Aeterno [D1] JDT-NLC-JKM
Airlock Invitation [D2] HN3-7K9-93G
Be True [D2] ML3-FD4-ND9
Binding Focus [D1] FJ9-LAM-67F
* Bulbul Tarang [D2] A67-C7X-3GN
Cоняшник [D2] JVG-VNT-GGG
Countdown to Convergence [D2] PHV-6LF-9CP
Crushed Gamma [D2] D97-YCX-7JK
Cryonautics [D2] RA9-XPH-6KJ
Field of Light [D1] JNX-DMH-XLA
Flames of Forgotten Truth [D1] A7L-FYC-44X
Future In Shadow [D2] 7LV-GTK-T7J
Galilean Excursion [D2] JYN-JAA-Y7D
Harmonic Commencement [D2] VXN-V3T-MRP
Heliotrope Warren [D2] L7T-CVV-3RD
Illusion of Light [D1] JD7-4CM-HJG
In Urbe Inventa [D2] XVK-RLA-RAM
In Vino Mendacium [D2] J6P-9YH-LLP
Insula Thesauraria [D1] 3VF-LGC-RLX
Liminal Nadir [D2] VA7-L7H-PNC
Limitless Horizon [D2] XMY-G9M-6XH
Lone Focus, Jagged Edge [D1] 7CP-94V-LFP
M:>START / Marathon ARG [D2] JND-HLR-L69
National Coming Out Day [D2] R9J-79M-J6C
Note of Conquest [D1] X4C-FGX-MX3
Sequence Flourish [D2] 7D4-PKR-MD7
Shadow’s Light [D2] F99-KPX-NCF
Sign of the Finite 7F9-767-F74
Sneer of the Oni [D2] 6LJ-GH7-TPA
Stag’s Spirit [D2] T67-JXY-PH6
Tangled Web [D2] PKH-JL6-L4R
Telesto Emblem / Shrodinger's Gun [D2] 9LX-7YC-6TX
The Reflective Proof [D1] N3L-XN6-PXF
The Unimagined Plane [D1] X9F-GMA-H6D
The Visionary [D2] XFV-KHP-N97
Visio Spei [D2] 993-H3H-M6K
Year of The Rabbit / Jade's Burrow [D2] TNN-DKM-6LG
Double Banshee Shader [D2] 7MM-VPD-MHP
Oracle 99 Shader [D2] RXC-9XJ-4MH
Seraphim’s Gauntlets [D2] XVX-DKJ-CVM
Rainbow Connection Emote [D2] TK7-D3P-FDF
End of the Rainbow Transmat [D2] R9J-79M-J6C

Podziel się tym artykułem ze znajomymi! Udostępnij link na facebooku, twitterze czy klanowym discordzie.